کد خبر: 30
تعداد بازدید: 1038
تاریخ به روز رسانی: 1396/08/08 09:26
نام گروه خبر: عمومی

IFRS عامل توقف نمادها نخواهد بود

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: با پیگیری همکارانمان امیدواریم شرکتها بتوانند صورتهای مالی تلفیقی خود را بصورت IFRS ارائه کنند تا در آینده نیز بتوانیم دیگر صورتهای مالی را نیز در قالب IFRS شاهد باشیم.

دکتر شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به همراه یاسر فلاح مدیر روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات از خبرگزاری ها بازدید کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به خبرنگار مهر گفت: مجموعه عوامل و حضور دست اندرکاران شرکت های بورسی بنحوی درحال حرکت است که امیدوار به رشدبیشتر شاخص هستیم.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: امیدواریم طی روزهای آینده شاخص رشد بیشتری را تجربه کند.

همچنین رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به خبرنگار ایسنا گفت: عدم گزارشگری مالی شرکت‌ ها به روش استاندارد بین المللی (IFRS) باعث نخواهد شد که نماد معاملاتی آنها متوقف شود.

سخنگوی سازمان بورس در پاسخ به این سوال که آیا شرکت‌ هایی که صورت های مالی خود را با توجه به استاندارد (IFRS) افشا نکنند، بعد از مجمع با توقف نماد روبرو می شوند؟ گفت: خیر این موضوع ربطی به بازگشایی یا بستن نماد ها ندارد اما در هر حال این الزام همچنان پابرجاست اما تصمیماتمان را درباره نحوه افشا اعلام خواهیم کرد.

شاپور محمدی در پاسخ به اینکه آیا با شرکت‌ هایی که صورت‌ های مالی‌شان را به روش IFRS تنظیم نکردند قرار است برخوردی شود؟ گفت: در مرحله اجرا ممکن است ملاحظاتی وجود داشته باشد. ما حتما این شرکت ها را کمک می کنیم تا در این مورد دچار مشکل نشوند اما این موضوع یک تکلیف است و باید اجرا شود.

وی ادامه داد: در دنیا هم راه‌اندازی و جا انداختن استاندارد مالی صورت‌ های مالی (IFRS) به یک بازه زمانی نیاز داشت. ما هم با بانک مرکزی و هم با بیمه مرکزی در تعامل هستیم و هر جا که این صنایع نیاز به ملاحظاتی دارند سعی می کنیم آن ملاحظات را لحاظ کنیم.

رییس سازمان بورس تاکید کرد: با پیگیری همکاران مان امیدواریم شرکت ها بتوانند صورت های مالی تلفیقی خود را به صورت IFRS ارائه کنند تا در آینده بتوانیم دیگر صورت‌های مالی را نیز در قالب IFRS  شاهد باشیم.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در بازدید از غرفه ایبِنا در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات نیز گفت: سازمان بورس همراهی لازم را با بانک‌ها دارد و هیچ محدودیتی در بازگشایی نماد بانک‌ها نیست.

شاپور محمدی درباره برنامه سازمان بورس برای بازگشایی نماد بانک‌ها اظهارداشت: با تفاهمی که سازمان بورس با بانک مرکزی دارد، تهیه صورت‌های مالی بانک‌ها بسیار راحت‌تر شده و سازمان بورس همراهی لازم را با بانک‌ها دارد.

سخنگوی سازمان بورس افزود: اکنون این وظیفه بر عهده بانک‌ها قرار دارد که صورت‌های مالی خود را به سازمان بورس ارائه دهند. از نظر سازمان بورس محدودیتی در بازگشایی نماد بانک‌ها نیست و اگر اطلاعاتی که از قبل باقی مانده را به بازار سرمایه ارائه دهند، بازگشایی انجام می‌شود.

محمدی ادامه داد: هیچ مشکلی با بانک مرکزی در این زمینه نداریم و تفاهم بسیار خوبی با یکدیگر داشتیم. 

به گزارش (سنا)، بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها از صبح روز جمعه پنجم آبان ماه با شعار «رسانه های آزاد؛ انسجام اجتماعی، پیشرفت ملی» در مصلی امام خمینی آغاز به کار کرد و تا ۱۲ آبان همه روزه از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه تا ۲۰ و ۳۰ دقیقه دایر خواهد بود.

یادآور می شود پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) نیز در غرفه 355 میزبان مخاطبین است.